MOA/NIMA Marketingonderzoek & Informatiemanagement (MIM-B)
Marketeers moeten hun besluiten kunnen onderbouwen met behulp van harde gegevens. De consument, de concurrent en de positie bij de handel moet daarom goed in kaart worden gebracht. Sterker: de juiste marketinginformatie over afzetkanalen, de concurrenten en de klanten is onmisbaar voor effectieve marktbewerking en beleidsbeslissingen. Deze informatie kan worden verkregen door het (laten) uitvoeren van marktonderzoek en/of door analyse van bestaande databases.
De opleiding MOA/NIMA Marketingonderzoek en Informatiemanagement (MIM-B) biedt inzicht in de recente ontwikkelingen in het vakgebied, state of the art cases en een Do It!-weekend. Je maakt kennis met een keur aan praktijkprofessionals die hun inzichten met je delen en met geïnspireerde mededeelnemers: een uitbreiding van jouw netwerk.
Op initiatief van het MOA en SRM is het MOA/NIMA Marketingonderzoek en Informatiemanagement (MIM-B)-examen vanaf januari 2007 sterk verbeterd. Tot nu toe was het examen erg theoretisch getint. Vanaf januari 2007 bestaat het examen uit twee onderdelen: een meer theoretisch getint deel 1, aangevuld met een sterk praktijkgericht mondeling examen (deel 2). Voor dit mondeling examen stel je een onderzoeksplan op dat betrekking heeft op jouw eigen praktijksituatie. Tijdens het mondeling examen presenteer en verdedig je dit plan.
Uiteraard heeft SRM haar opleiding MOA/NIMA Marketingonderzoek en Informatiemanagement (MIM-B) vanaf het najaar van 2006 volledig aangepast aan deze nieuwe examenopzet.
Voor wie bedoeld
De opleiding MOA/NIMA Marketingonderzoek en Informatiemanagement (MIM-B) is bedoeld voor iedereen die zich bezighoudt met het verzamelen van informatie ten behoeve van de marketing afdeling. De opleiding MOA/NIMA Marketingonderzoek en Informatiemanagement (MIM-B) is geschikt voor brandmanagers of andere marketingspecialisten die verantwoordelijk zijn voor informatieverwerving en voor accountmanagers, projectleiders of mensen van vergelijkbaar niveau bij marktonderzoekbureaus.
Direct rendement
Je:
- professionaliseert verder als marketinginformatie specialist
- leert hoe je gestructureerd tot een oplossing van een informatievraagstuk kunt komen
- vertaalt concepten en modellen naar jouw eigen praktijk
- leert om snel ideeën te genereren en om creatief/innovatief/patroondoorbrekend te denken
- schrijft een eigen marketinginformatie plan gebaseerd op een vraagstuk dat speelt bij jouw eigen organisatie
- vertaalt state of the art onderzoekskennis direct naar jouw organisatie
- krijgt les van praktijkprofessionals met jarenlange ervaring
Jouw collega deelnemers
Jouw collega-deelnemers zijn als marketeer veelal actief op andere markten dan jij. Of ze zijn als projectleider verbonden aan een marktonderzoekbureau. Dat maakt het juist zo interessant. Je ziet hoe zij in hun situatie omgaan met marktonderzoek of andere vormen van beslissingsondersteunende informatie. Je ontdekt hoe zij andere accenten leggen of zelfs hele andere ingangen kiezen. Dit zal je inspireren om buiten jouw eigen kaders te denken en ruimte te scheppen voor creativiteit.
Daarom nemen onze docenten de praktijksituatie van jou en jouw collega-deelnemers zoveel mogelijk als uitgangspunt. Daarnaast werk je in teamverband aan praktijkopdrachten en biedt SRM naast de bijeenkomsten ook ruimte om te netwerken. Het uitwisselen van kennis en ervaring met de overige deelnemers is een interessant aspect van de opleiding MOA/NIMA Marketingonderzoek en Informatiemanagement (MIM-B).
Docenten en trainers
De docenten en trainers worden door SRM zorgvuldig geselecteerd. Vakkennis, ruime en actuele ervaring in marktonderzoek, en didactische kwaliteiten zijn de belangrijkste criteria. Op iedere bijeenkomst wordt een docent ingezet die in zijn dagelijkse praktijk met het onderwerp van die bijeenkomst in aanraking is geweest.