Recensie 60.Innovators, Shaping our creative future van Thames & Hudson & Lucas Dietrich
Uitgever: BIS Publishers
ISBN - 978 94 9022 801 9

Het bijzondere van dit boek is dat het aandacht besteed aan tal van verschillende verschijningsvormen van creativiteit en innovatie. Van architecten tot game ontwikkelaars, van meubelmakers tot webdesigners, ze krijgen allemaal aandacht. Anders dan bij gewone 'kunstboeken' wordt in de begeleidende tekst de link naar toegepaste kunst en commercie veelvuldig gelegd.
Volgens de samenstellers van het boek zijn in dit online tijdperk nieuwe modellen voor creatieve samenwerking en verspreiding ontstaan, die de grenzen tussen kunst en commercie, tussen virtueel en materieel doen vervagen. Of dat helemaal waar is, betwijfel ik wel een beetje. Gelukkig wordt in de inleiding ook verwezen naar een oud boek uit 1934 van Joseph Schumpeter. Die schreef in de 'Theory of economic Development': 'Innovatie is de uitkomst van een voortdurende strijd tussen afzonderlijke ondernemers die met nieuwe oplossingen komen voor bepaalde problemen'. Dat blijft in ieder geval helemaal waar.
Het boek is zeker niet bedoeld als 'handboek voor innovatie'. Verwacht dus geen handige tips en trucs. Het is een ronduit schitterend vormgegeven en inspirerend 'plaatjesboek' over innovatie. De introductieprijs van 40 euro voor dit grote en vuistdikke boek is verbluffend laag.
Max Kohnstamm
Programmamanager bij SRM
Praktisch: X
Leesbaar: XXXXX
Actueel: XXXXX
Vernieuwend: XXXXX
Ons oordeel: aanrader